Stolon znowu do kupienia

Zbigniew Marecki
10-05-2002, 00:00

Słupsk. Będzie nowy przetarg na sprzedaż Stolonu, producenta płatków ziemniaczanych. Tak postanowił Sąd Gospodarczy w Słupsku, który nie zgodził się na dalszą dzierżawę firmy przez spółkę Stolon–Bis, utworzoną przez byłych prezesów firmy.

Dzierżawa zakończyła się 6 maja. Trwała kilka tygodni. Syndyk zdecydował się na nią, gdy wybrany przez radę wierzycieli nabywca firmy — gdyńska spółka Contract International — nie wpłaciła umówionej zapłaty — 3,2 mln zł. Teraz sąd postanowił, że dzierżawa nie będzie kontynuowana. Syndyk ma na nowo rozpisać przetarg.

— Chcemy, by jeszcze w maju przetarg został rozstrzygnięty. Cena firmy wynosi 4 mln zł — mówi Lucyna Bruździak, syndyk.

Nabyciem Stolonu interesuje się kilka spółek, m.in. Contract International i M&S z Morąga. Deklaracje kupna w imieniu władz miasta składał także Jerzy Wendzel, prezydent Słupska.

Stolon upadł ponad rok temu. Bezpośrednią przyczyną było zadłużenie sięgające prawie 40 mln zł. Podejmowane przez syndyka próby sprzedaży firmy do tej pory nie przyniosły rezultatu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Marecki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stolon znowu do kupienia