Stoltzfus: S&P500 wzrośnie jeszcze o 7 proc. do końca roku

opublikowano: 07-09-2017, 14:51
aktualizacja: 07-09-2017, 14:52

Nic nie zahamuje rynku byka amerykańskich akcji, ani Korea Północna, ani dramat na Kapitolu, ani nawet drugi huragan w USA w okresie mniej niż dwóch tygodniu, twierdzi John Stoltzfus, strateg Oppenheimer.

- Pozostaję optymistą. Zawsze są jakieś problemy na świecie  - powiedział Stoltzfus w CNBC.

Procentowa zmiana S&P500 od początku roku

Jego zdaniem, obawy konfliktu nuklearnego nie są niczym nowym. Od lat mówiło się o takiej możliwości, a rolę Korei Północnej odgrywały Rosja lub Chiny.

- Nie wierzymy, że zmierzamy do okresu kiedy na rynkach pojawi się chaos w końcówce roku. Nie oczekujemy jednak również, że rynek wystrzeli prostą linią w górę – powiedział Stoltzfus.

Według jego prognozy, S&P500 zakończy rok w pobliżu 2650 pkt. To o 7 proc. wyżej niż obecnie. Strateg Oppenheimer podkreśla, że jeśli administracja Donalda Trumpa zrealizuje w ciągu trzech miesięcy obietnicę przedstawienia programu reformy podatków i inwestycji w infrastrukturę, to wspomniany cel może być osiągnięty jeszcze szybciej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane