Stonowanie nastrojów na Wall Street

Po relatywnie silnych wzrostach jakie odnotowano na rozpoczęciu tygodnia na Wall Street, kolejna sesja stała już pod znakiem uspokojenia nastrojów, choć strona popytowa nadal dyktowała warunki i rozdawała karty.

 Momentami jednak do głosu dochodzili sprzedający co znajdowało odzwierciedlenie w falowaniu części indeksów, ale mimo tego S&P500 i Nasdaq wspięły się na historyczne szczyty.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Dobre humory inwestorów były pokłosiem porozumienia osiągniętego przez USA i Meksyk odnośnie umowy NAFTA. 

Swój udział w giełdowej zwyżce miały też niektóre dane makro, jakie zostały we wtorek opublikowane. Pozytywnie zaskoczyły odczytu o poziomie zaufania amerykańskich konsumentów (w sierpniu najwyższy poziom od 18 lat) oraz o indeksie Fed z Richmond (mocno wzrósł zamiast oczekiwanego spadku). 

Rozczarował za to odczyt dotyczący deficytu handlowego. W lipcu osiągnął on największą wartość od pięciu miesięcy. Podobnie było w przypadku indeksu cen domów dla 20 największych metropolii, który miał niższą dynamikę wzrostu niż prognozowano.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,06 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,03 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,15 proc 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Stonowanie nastrojów na Wall Street