Stonowanie nastrojów na Wall Street

opublikowano: 28-08-2018, 22:06

Po relatywnie silnych wzrostach jakie odnotowano na rozpoczęciu tygodnia na Wall Street, kolejna sesja stała już pod znakiem uspokojenia nastrojów, choć strona popytowa nadal dyktowała warunki i rozdawała karty.

 Momentami jednak do głosu dochodzili sprzedający co znajdowało odzwierciedlenie w falowaniu części indeksów, ale mimo tego S&P500 i Nasdaq wspięły się na historyczne szczyty.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Dobre humory inwestorów były pokłosiem porozumienia osiągniętego przez USA i Meksyk odnośnie umowy NAFTA. 

Swój udział w giełdowej zwyżce miały też niektóre dane makro, jakie zostały we wtorek opublikowane. Pozytywnie zaskoczyły odczytu o poziomie zaufania amerykańskich konsumentów (w sierpniu najwyższy poziom od 18 lat) oraz o indeksie Fed z Richmond (mocno wzrósł zamiast oczekiwanego spadku). 

Rozczarował za to odczyt dotyczący deficytu handlowego. W lipcu osiągnął on największą wartość od pięciu miesięcy. Podobnie było w przypadku indeksu cen domów dla 20 największych metropolii, który miał niższą dynamikę wzrostu niż prognozowano.

Na finiszu sesji indeks DJ IA rósł o 0,06 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zyskiwał 0,03 proc. zaś technologiczny Nasdaq drożał o 0,15 proc 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy