Stradavarius zarobi dla ciebie 8 proc. w rok

BLOOMBERG, AR
opublikowano: 17-12-2018, 22:00

Ten rynek jest niszowy, ale lukratywny — napisał Bloomberg.

Zobacz więcej

Fot. Bloomberg

Violin Assets, fundusz założony przez byłego bankiera, to propozycja dla tych, których poza zarabianiem pieniędzy interesuje m.in. twórczość Straussa i Paganiniego. To drugie nie jest jednak wymagane. Christian Reister, dyrektor wykonawczy funduszu, twierdzi, że skrzypce wykonane przez takiego mistrza, jak Stradivarius, mogą zyskać na wartości aż 8 proc. w jeden rok. Wartość niektórych najbardziej pożądanych skrzypiec może sięgać nawet 34 mln USD. Od 2014 r. jego firma sprzedała już kilka tuzinów instrumentów smyczkowych prywatnym inwestorom, fundacjom i biurom rodzinnym. Teraz chce skupić się na tym, żeby stworzyć fundusz oferujący alternatywną klasę aktywów. — Stradivarius przyczyni się do dywersyfikacji portfela ze względu na niską korelację z innymi klasami aktywów — powiedział Christian Reister w wywiadzie dla agencji Bloomberg. Jego zdaniem, skrzypce to atrakcyjna inwestycja, podobnie jak samochód klasyczny czy dzieło sztuki, zwłaszcza w dobie niskich stóp procentowych i niepewności na rynkach papierów wartościowych. Fundusz zarabia na znajdowaniu wartościowych instrumentów muzycznych i sprzedawaniu ich z zyskiem oraz na marży od kupna takich aktywów w imieniu klientów. © Ⓟ

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BLOOMBERG, AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu