Straty klubów piłkarskich w Europie mogą sięgnąć 4 mld EUR

  • PAP
opublikowano: 07-07-2020, 15:11

Straty klubów piłkarskich na Starym Kontynencie wskutek pandemii koronawirusa mogą sięgnąć czterech miliardów euro – wynika z opublikowanej we wtorek analizy Europejskiego Stowarzyszenia Klubów (ECA).

W tym sezonie straty mogą wynieść 1,6 mld, a w kampanii 2020/21 – 2,4 mld euro. Uwzględniono kluby w 55 krajach. Autorzy badań zaznaczyli, że nie brano pod uwagę zysków z rynku transferowego, które są niewiadomą.

Piłka nożna
Piłka nożna
ARC

"Wyniki pokazują, że wpływ finansowy epidemii Covid-19 na kluby europejskie to prawdziwy wstrząs sejsmiczny" – skomentował dyrektor generalny ECA, Charlie Marshall.

"Wpływ epidemii na finanse klubów nie ustał po wznowieniu rozgrywek. Należy spodziewać się kontynuowania tego trendu w następnym sezonie" – dodał.

W 10 ligach, w tym w pięciu najbogatszych – w Anglii, Francji, Niemczech, Włoszech i Hiszpanii, kluby stracą tylko na sprzedaży biletów 400 mln euro w tym sezonie oraz 1,1 mld w następnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane