Strefa euro sięgnęła już dna

Marek Knitter
opublikowano: 15-03-2002, 00:00

Europejski Bank Centralny po raz kolejny wyraził przekonanie, że gospodarka strefy euro sięgnęła dna i do końca roku powinna wrócić do wysokiego tempa wzrostu. W swoim marcowym biuletynie ECB szacuje, ze pod koniec roku strefa euro powinna osiągnąć swój długoterminowy potencjał wzrostowy, który wynosi 2,0-2,5 proc. w skali roku.

— Precyzyjne określenie skali ożywienia gospodarczego nie jest na razie możliwe, ale można oczekiwać, że pod koniec roku strefa euro będzie już w pełni wykorzystywać swój potencjał wzrostowy —napisali w biuletynie eksperci banku.

ECB podkreśla, że stopy procentowe w strefie euro są obecnie na odpowiednim poziomie, który gwarantuje stabilne ceny w średnim okresie. To może sugerować, że 18-osobowa rada banku nie ma w swoich planach zmiany stóp procentowych, po czterech obniżkach przeprowadzonych w 2001 roku. Najbliższe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego odbędzie się 4 kwietnia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu