Struktura PZU SA wciąż jest nieprzejrzysta - raport MSP

Marek Druś
opublikowano: 07-05-2002, 21:07

Struktura organizacyjna PZU SA jest nieprzejrzysta, co utrudnia obecnemu zarządowi ocenę aktualnej kondycji spółki, twierdzą autorzy raportu MSP opisującego sytuację 22 spółek skarbu państwa, z którym we wtorek zapoznał się rząd.

Autorzy raportu informują, że analiza polityki inwestycyjnej przebywającego obecnie w areszcie byłego prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka, zostanie przedstawiona dopiero w połowie tego miesiąca.

Podkreślają również asymetrię w zawieranych przez PZU kontraktach na modernizację systemu informatycznego spółki. Ich zdaniem umowy dotyczące świadczonych usług doradczych ustalają kwoty i terminy płatności za nie, zdecydowanie mniej dokładniej określają terminy i zakres świadczonych PZU usług.

Według raportu, w latach 1999-2001 miało dojść w PZU do naruszenia procedur przetargowych. Jako przykład podaje się zawarcie bez przetargu umowy z Computerlandem o łącznej wartości ponad 3 mln zł.

Kuriozalne wydaje się również zawieranie przez PZU umów z firmami, które zarejestrowano na dzień przed taką decyzją. Jako przykład raport wymienia zawarcie umowy o współpracy przy jednym z projektów z Insurance Services Company. PZU zainwestował w jego realizację 4,5 mln zł.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Struktura PZU SA wciąż jest nieprzejrzysta - raport MSP