Student sprzedał przerobionego iPhone’a za ponad 80 tys. USD

opublikowano: 12-11-2021, 19:59

Szwajcarski student robotyki sprzedał na eBay przerobionego przez siebie iPhone’a X za 86.001 USD, czyli ponad 24 razy więcej niż wynosiła cena wywoławcza, informuje The Independent.

Ken Pilloner przerobił swojego iPhone’a X tak, aby można było ładować go przez złącze USB-C a nie standardowe Lightning. Wyjaśnił, że zrobił to, bo wszystkie urządzenia, które posiada, mają USB-C i chciał, aby miał je także jego smartfon Apple’a.

- Jedna ładowarka i jeden kabel do wszystkiego – tłumaczył.

Wykonane przez studenta złącze umożliwia także transfer danych.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Choć Pilloner zastrzegł, aby oferowany przez niego iPhone X nie był aktualizowany ani używany jako główny smartfon, nie miał problemu z chętnymi do zakupu. Aukcja rozpoczęła się we wtorek od ceny 3,5 tys. USD i doszła w pewnym momencie do 100 tys. USD. Potem najwyższa oferta została wycofana i licytacja zakończyła się kwotą 86.001 USD.

The Independent zwraca uwagę, że potrzeba iPhone’ów ze złączem USB-C może zostać zaspokojona w związku z planami Unii Europejskiej wymuszenia dostosowania wszystkich smartfonów do jednego typu ładowarki. Margrethe Vestager, zajmująca się w Komisji Europejskiej realizacją strategii cyfrowej wskazywała, że działania producentów urządzeń mobilnych prowadzą marnotrawstwa wynikającego z wymuszania na konsumentach posiadania wielu rodzajów ładowarek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane