Studia dla rekrutujących

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 18-05-2015, 00:00

Branża rekrutacyjna rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie.

Świadczą o tym rosnąca liczba agencji zatrudnienia, ciągły popyt na konsultantów ds. rekrutacji, liczba konferencji i kongresów przeznaczonych dla rekruterów. Firmy coraz częściej korzystają z wyspecjalizowanych usług branży HR, oczekując bezbłędnej identyfikacji talentów na rynku, poszukując niezawodnych pracowników, których kompetencje i doświadczenie wpłyną na konkurencyjność przedsiębiorstwa.

Biorąc pod uwagę potrzeby rynku, Polskie Forum HR i Akademia Leona Koźmińskiego proponują studia podyplomowe, które mają kształcić konsultantów do spraw rekrutacji. W ich pracy liczą się przede wszystkim kompetencje miękkie i zdolności interpersonalne: komunikatywność, dynamizm działania, zarządzanie czasem, dobry kontakt z ludźmi, umiejętności sprzedażowe. Bardzo pożądaną cechą jest też selekcjonowanie informacji i takie zadawanie pytań podczas spotkań z kandydatami, aby w stosunkowo krótkim czasie uzyskać informacje potrzebne do wstępnej oceny kompetencji w związku z wymaganiami dotyczącymi stanowiska.

Poza tym rekruter staje się doradcą zawodowym, który może poprzez profesjonalne prowadzenie rozmowy nakierować kandydata na właściwą dla niego ścieżkę kariery. Cenna zatem w tym zawodzie jest także umiejętność aktywnego słuchania, budowania pozytywnej atmosfery i niwelowania efektu stresu, który może zaburzyć prawdziwy obraz kandydata i jego profilu osobowościowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu