Studia nie tylko dla deweloperów

Agnieszka Zielińska
opublikowano: 08-09-2009, 00:00

Rusza druga edycja Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Deweloperów. W tym roku na Uniwersytecie Warszawskim.

Rusza druga edycja Podyplomowych Studiów Menedżerskich dla Deweloperów. W tym roku na Uniwersytecie Warszawskim.

Aby w deweloperskiej branży osiągnąć sukces, nie wystarczy zasobny portfel. Trzeba mieć zarówno odpowiednią wiedzę, jak i doświadczenie.

Podyplomowe studia dla deweloperów są adresowane do osób związanych z branżą i tych, które są zainteresowane tą pracą. Poprzednią edycję studiów prowadziła Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, obecnie deweloperzy i inni zainteresowani będą się kształcili na Uniwersytecie Warszawskim. Patronat nad merytoryczną i organizacyjną stroną studiów sprawuje Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD).

Teoria i praktyka w pigułce

— Ubiegłoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wiele osób nie zdążyło się zapisać i musiały poczekać do tegorocznej — twierdzi Zbigniew Malisz, członek zarządu i dyrektor generalny PZFD.

Jego zdaniem branża deweloperska ze względu na zaangażowanie znacznych kapitałów i długi cykl realizacji wymaga szczególnych umiejętności i kwalifikacji.

— Dziś widać wyraźnie, że trafne decyzje, podjęte przed dwoma, trzema laty, pozwalają doświadczonym deweloperom wyjść obronną ręką z trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się rynek — ocenia Zbigniew Malisz.

Źle przygotowane projekty, opracowane na podstawie błędnych założeń, powodują obecnie trudności w znalezieniu klientów i w pozyskaniu finansowania. Jak temu zapobiec? Podyplomowe studia dla deweloperów pokazują rzeczywiste problemy i sposoby, jak im zaradzić.

W pierwszym semestrze drugiej edycji zajęcia poprowadzą wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego. W drugim swoją wiedzę przekazywać będą słuchaczom osoby zarządzające w firmach deweloperskich lub rekomendowane przez PZFD.

— W zeszłym roku w części praktycznej deweloperzy dzielili się swoją wiedzą ze studiującymi. W tym roku pójdziemy jeszcze dalej — spróbujemy przeanalizować konkretne przypadki — zdradza Zbigniew Malisz.

Dla kogo konkretnie są te studia?

— Dla osób, które chcą się realizować w branży deweloperskiej, a w szczególności dla pracowników firm deweloperskich i przyszłych menadżerów takich firm. Ale również dla zarządzającymi spółkami deweloperskimi, którzy chcą usystematyzować i pogłębić wiedzę praktyczną — tłumaczy dyrektor generalny PZFD.

Strategiczne cele

Najważniejszym celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do profesjonalnego i aktywnego uczestnictwa w zarządzaniu przedsiębiorstwem w warunkach silnej konkurencji. Inne zamiary? Studia umożliwiają poszerzenie wiedzy z zakresu budowania strategii rozwoju i zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi, zarządzania finansami firm deweloperskich, a także z dziedziny marketingu i sprzedaży oraz tworzenia i realizacji projektów deweloperskich.

Program jest realizowany ciągu roku w trybie studiów zaocznych. Zajęcia odbywają się przeciętnie raz, dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele.

Inauguracja zajęć nastąpi 10 października 2009 r. Warunkiem rozpoczęcia nauki jest posiadanie dyplomu ukończenia wyższej uczelni.

Więcej informacji o programie studiów można uzyskać w Polskim Związku Firm Deweloperskich.

2

Tyle trwają Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Deweloperów.

6,5

tys. zł Taki jest roczny koszt studiów w przypadku jednorazowej wpłaty.

3,5

tys. zł Tyle wynosi opłata za semestr rozłożone na dwie raty.

55

Tylu studentów uczęszczało na zajęcia w ubiegłym roku...

50

...a tylu będzie brało udział w wykładach w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu