Subiektywne wektory B2B: Przodownicy i outsiderzy

WCH
opublikowano: 06-10-2008, 00:00

Przodownicy

Plazma i LCD

Koniec kineskopu

Znalezienie w sklepie telewizora kineskopowego graniczy z cudem. Pojedyncze sztuki stoją jeszcze w niektórych salonach RTV, ale prawie nikt nie zwraca na nie uwagi. Przyczyna? Coraz bogatsza oferta, coraz lepszy sprzęt i coraz niższe ceny telewizorów LCD i plazmowych. Tradycyjne telewizory, tzw. akwaria, jak je się pogardliwie nazywa, odeszły do lamusa i raczej z niego nie wrócą.

Viviane Reding

Tańszy roaming

Unijna komisarz do spraw społeczeństwa informacyjnego zapracowała na wektor w górę konsekwentną walką o ujednolicenie i obniżenie cen roamingu w granicach Unii Europejskiej. Pani komisarz była oburzona tym, że SMS wysłany z zagranicy może kosztować nawet 25 razy więcej, niż SMS wysłany w kraju. Operatorzy kręcili nosami, ale ceny obniżyli.

Outsiderzy

Warszawa i Siemens

10 miesięcy opóźnienia

System zarządzania ruchem w stolicy ma 10-miesięczne opóźnienie. Władze zarzucają wykonawcy, firmie Siemens, że za późno przysyłał projekty do zatwierdzenia. Siemens zaś zarzuca inwestorowi opieszałość w podejmowaniu decyzji. Miasto nałożyło już na wykonawcę 4,12 mln zł kary. Firma pieniądze wpłaciła, ale po zakończeniu prac chce pozwać ratusz do sądu. A najwięcej tracą kierowcy.

Orange

Fałszywe kolejki

IPhone miał być hitem sieci Orange. W końcu wszędzie na świecie odnosił sukcesy. Kolejki przed salonami operatora stały kilka dni. Bomba wybuchła, gdy wyszło, że kolejkowicze to studenci, najęci do robienia sztucznego tłoku. Operator się przyznał, potem zaprzeczył, wreszcie oświadczył, że kolejkowiczów podstawiał, ale im nie płacił. IPhone’owi to nie zaszkodziło, marce Orange — tak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WCH

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu