Czytasz dzięki

Suez nie chce dopuścić do przejęcia przez Veolię

ARŻ, Reuters
opublikowano: 06-10-2020, 10:47

Francuska firma zajmująca się oczyszczaniem ścieków i ścieków Suez poinformowała we wtorek, że zrobi wszystko, co w jej mocy, aby uniknąć przejęcia przez rynkowego rywala, Veolię, która ostatnio złożyła ofertę na 29,9 proc. jej akcji i ogłosiła wezwanie na zakup pozostałych, pisze Reuters.

„Suez zwraca uwagę na zakup przez Veolię 29,9 proc. kapitału w sposób wrogi, na bezprecedensowych i nieregularnych warunkach” – stwierdziła firma w oświadczeniu. „Grupa potwierdza, że ​​wykorzysta wszelkie dostępne jej środki, aby chronić interesy swoich pracowników, klientów i wszystkich interesariuszy oraz uniknąć pełzającego przejęcia” – dodano.

Veolia planowała ogłosić wezwanie na zakup pozostałych akcji po 18 euro za sztukę. To taka sama cena, jaką zaoferowała grupie energetycznej Engie za 29,9 proc. udziałów. Na razie wstrzymała się z tymi planami na czas negocjacji.

Państwo francuskie, główny akcjonariusz Engie, już sprzeciwiło się sprzedaży udziałów Suezu ze względu na wrogi charakter potencjalnej fuzji. Veolia argumentowała, że ​​umowa stworzy „super mistrza świata” w gospodarowaniu odpadami i wodą, lepiej przygotowanego do walki z rywalami wyłaniającymi się z Chin, a przejęcie przyniosłoby również oszczędności rzędu 500 mln euro od pierwszego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane