Summers: tylko Draghi jest niewinny

opublikowano: 30-06-2015, 12:46

Zarówno Grecja jak i jej wierzyciele dzielą między siebie winę za obecny kryzys w Europie i tylko Mario Draghi, prezes EBC, zasługuje na pochwałę, powiedział Larry Summers, były szef amerykańskiego Departamentu Skarbu.

- Nie mogę zrozumieć, dlaczego Grecja nie zdecydowała się być raczej przyjazna i atrakcyjna i wolała angażować się w bezcelową konfrontację – powiedział Summers. - Nie mogę zrozumieć dlaczego MFW pomyślał, że kolejne trzy dziesiąte procenta emerytur i VAT są warte, aby iść na niezwykle trudną konfrontację – dodał.

Jego zdaniem, każdy, kto umie liczyć wie, że spłata całego długu przez Grecję jest „niewyobrażalna”. Summers uważa, że jedynie Mario Draghi, prezes Europejskiego Banku Centralnego zachowywał się w ostatnim czasie właściwie.   

- Pozostając wiernym imperatywom banku centralnego umiał także rozpoznać znacznie większą stawkę, o którą toczy się gra – powiedział Summers. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane