Supon zwiększy sprzedaż w regionie

Marek Loos
30-04-2001, 00:00

Supon zwiększy sprzedaż w regionie

Szczecińska firma Supon, dystrybutor sprzętu bhp i przeciwpożarowego, planuje w tym roku zwiększenie sprzedaży w Wielkopolsce o 2 mln zł. Plany firmy zakładają również rozbudowę sieci hurtowni i punktów sprzedaży w regionie.

Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego Supon (posiadające certyfikat Klubu Gazel Biznesu ) planuje zwiększenie sprzedaży w Wielkopolsce z 3 mln zł w minionym roku do 5 mln zł w 2001 r., co będzie stanowiło prawie 14 proc. sprzedaży krajowej przedsiębiorstwa.

Ten wynik chce osiągnąć głównie poprzez rozbudowę sieci hurtowni i punktów sprzedaży w Wielkopolsce. Obecnie firma posiada w Poznaniu dwie hurtownie. Ostatnia została uruchomiona w wynajętych pomieszczeniach w ubiegłym tygodniu. Koszt adaptacji pomieszczeń wyniósł 30 tys. zł. W planach przedsiębiorstwa jest uruchomienie co najmniej dwóch kolejnych hurtowni w Poznaniu.

Zdaniem Leszka Waszczyńskiego, regionalnego kierownika sprzedaży Suponu na Wielkopolskę, na razie jest jeszcze za wcześnie na określenie wartości tegorocznych inwestycji. Mają być jednak finansowane z dochodów firmy.

— Poza Poznaniem w regionie mamy trzy punkty handlowe: w Gnieźnie, Stobnie koło Piły i w Lesznie. Chcemy w tym roku powiększyć sieć tego typu punktów handlowych i usługowych —mówi Leszek Waszczyński.

Dodaje, że firma ma podpisane umowy na dostawy sprzętu bhp i przeciwpożarowego z większością dużych zakładów produkcyjnych i budowlanych, działających na terenie Wielkopolski.

Według Leszka Waszczyńskiego, w regionie działa około 30 firm oferujących artykuły bhp oraz sprzęt przeciwpożarowy. Jednak na krajowym rynku dominują trzy firmy: Katowickie Zakłady Wyrobów Metalowych, Grotkowskie Zakłady Wyrobów Metalowych i Wytwórnia Sprzętu Pożarniczego Ogniochron w Andrychowie.

Przedsiębiorstwo Handlowo- -Techniczne Sprzętu Pożarniczego i Ochronnego Supon zostało przekształcone z firmy państwowej w prywatną w 1995 r. Zajmuje się produkcją, handlem i serwisowaniem tego typu wyrobów. W Polsce północno-zachodniej posiada 20 serwisów usługowych i hurtowni. Firma ma w Szczecinie własną szwalnię, gdzie są produkowane ubrania robocze, koszule i rękawice. Swoje produkty eksportuje m.in. do Chin i krajów Europy Środkowej. Oddział wielkopolski Suponu funkcjonuje od 2000 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Supon zwiększy sprzedaż w regionie