Suwalska strefa dobrze zaczyna

opublikowano: 08-01-2017, 22:00

Władze Łomży chwalą się, że wkrótce zezwolenie na inwestycję dostanie drukarnia Libra-Print, która wyda 10,5 mln zł.

Łomża liczy na nowego inwestora. — Do końca marca miasto sprzeda ponadhektarową działkę firmie poligraficznej Libra-Print za 668,8 tys. zł. Grunt leży w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Spółka z Łomży zamierza zatrudnić co najmniej 25 osób i zainwestować 10,5 mln zł do końca 2019 r. — mówi Łukasz Czech z łomżyńskiego magistratu. Libra-Print wybuduje halę produkcyjną i budynek biurowy. To kolejna firma w łomżyńskiej podstrefie. Do zagospodarowania została tu jeszcze jedna, największa nieruchomość — 2,5 ha.

Pozostałe działki kupiły: PHU Okleina, producent frontów do mebli kuchennych, PPHU MAG, firma z branży odzysku metali nieżelaznych, Greenvit, producent ekstraktów roślinnych dla przemysłu farmaceutycznego oraz Pianpol Tex, który produkuje i handluje wyrobami wykorzystywanymi w branży meblarskiej. Razem z firmą Libra-Print inwestorzy obiecują co najmniej 67 miejsc pracy i 30,7 mln zł nakładów. W marcu 2016 r. prezydent Łomży obniżył ceny gruntów w podstrefie o 40 proc.

We wcześniejszych przetargach nie zgłaszali się na nie chętni, a firmy podkreślały, że przyczyną jest cena. Była to już druga obniżka cen, pierwsza wyniosła 23 proc. Suwalska strefa objęła tereny w Łomży w grudniu 2013 r. Zajmuje tu 7,6 ha.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu