Światowe finanse Koźmińskiego

  • Dorota Czerwińska
opublikowano: 26-07-2015, 22:00

Ranking „Financial Times”

Ekonomiczny tygodnik „Financial Times” (FT) umieścił studia magisterskie z finansów w Akademii Leona Koźmińskiego na 18. miejscu na świecie. Przed rokiem były na 21. pozycji. Tegoroczne zestawienie najlepszych uczelni kształcących z finansów zawiera 50 szkół.

Prym wiodą szkoły europejskie (aż 38), z których trzy zajęły czołowe miejsca: francuska HEC Paris, Esade Business School (Hiszpania) i międzynarodowa ESCP Europe z kampusami w Berlinie, Londynie, Madrycie, Paryżu i Turynie. Coraz mocniej swoją obecność zaznaczają jednak uczelnie z Chin i Singapuru. Tracą zaś szkoły amerykańskie (najwyżej jest MIT: Sloan — na 5. miejscu). Redakcja podkreśla zmiany w programach nauczania większości uczelni po kryzysie z 2008 r. Teraz większą wagę przykłada się do etyki i zarządzania ryzykiem.

By znaleźć się w rankingu, uczelnia musi spełnić 10 kryteriów, oceniających jakość kształcenia pod kątem kariery zawodowej absolwenta. Ważne są m.in. zarobki w trzy lata po studiach: by uzyskać ich porównywalność, przelicza się je na dolary według wskaźnika siły nabywczej waluty z 2015 r. Dla absolwentów wszystkich 50 uczelni, które trafiły do rankingu, średnia rocznych zarobków brutto to ponad 65 tys. dolarów. Ważnym kryterium jest też umiędzynarodowienie i różnorodność grup studentów i wykładowców.

Finanse w Koźmińskim cieszą się dużym zainteresowaniem studentów z Polski i zagranicznych, którzy mogą tu studiować po angielsku. Wprowadzone w ostatnich latach unikatowe specjalności: International Banking, Anti-Money Laundering (AML) realizowane pod patronatem Citibanku oraz Corporate Finance pod patronatem KGHM, to propozycja dla osób, które planują karierę na światowych rynkach operacji finansowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Czerwińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Światowe finanse Koźmińskiego