Sygnity połączy się ze spółką zależną

DI
opublikowano: 29-01-2010, 11:14

Sygnity poinformowała o zamiarze ze spółką zależną Aram z Warszawy, w której posiada 100 proc. udziałów.

"Decyzja o planowanym połączeniu (...) wynika ze względów ekonomicznych oraz tendencji konsolidacyjnych na rynku polskim i zagranicznym" - podała spółka w komunikacie: "Przyczyni się to do dalszego umocnienia pozycji grupy (...) w sektorze publicznym oraz rozwoju kluczowych kompetencji i rozwiązań produktowych, oferowanych przez podmioty z grupy Sygnity dla tego rynku".

W związku z tym, że Sygnity ma 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Aram, połączenie nastąpi bez podwyższenia kapitału zakładowego Sygnity oraz bez emisji nowych akcji Sygnity.

Aram od ponad 20 lat oferuje dedykowane, kompleksowe rozwiązania informatyczne dla administracji rządowej i samorządowej. Od początku swojej działalności zajmuje się projektowaniem oprogramowania, jego wdrażaniem i wsparciem przy eksploatacji oraz projektowaniem, budową i serwisem infrastruktury teleinformatycznej. Rozwiązania informatyczne Aram oparte są na oprogramowaniu firm IBM i Microsoft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane