Sylwester nad morzem? Tysiące chętnych...

PAP
opublikowano: 28-12-2010, 14:38

Tysiące gości spędzi Sylwestra w  nadmorskich kurortach woj. zachodniopomorskiego. Zainteresowanie jest bardzo duże, ale są jeszcze wolne miejsca w kwaterach prywatnych - powiedział we wtorek PAP Bogusław Sutyła z Zachodniopomorskiej Izby Turystycznej w  Międzyzdrojach.

Według niego od kilku lat coraz więcej gości spędza sylwestra nad morzem. "W dużych hotelach i pensjonatach, które organizują bale sylwestrowe właściwie nie ma już miejsc" - powiedział Sutyła. Za pobyt z imprezą w Międzyzdrojach trzeba zapłacić od 150 do 350 zł za osobę.

Są jeszcze wolne miejsca w międzyzdrojskich kwaterach prywatnych. Za pokój z łazienką trzeba zapłacić od 50 zł za osobę, a za kilkuosobowy apartament od 200 zł. "Dużo osób wynajmuje apartamenty, a na bal sylwestrowy wybiera się +pod chmurkę+ czyli na imprezę organizowaną nad morzem przez miasto" - powiedział Sutyła.

Iwona Wojtal z Centrum Informacji Turystycznej w Świnoujściu powiedziała PAP, że w tym kurorcie sylwestra spędzać będą Polacy i liczni goście z Niemiec. "Niemcy przyjeżdżają zwykle na dłuższe pobyty, często już od Bożego Narodzenia, a Polacy najczęściej dzień przed lub w samego Sylwestra" - powiedziała.

Ceny za noclegi są - jak określiła Wojtal - "czerwcowe i wrześniowe" czyli niższe niż w szczycie letniego sezonu. Nocleg w kwaterze prywatnej kosztuje od 30 do 50 zł od osoby, a wynajęcie w pełni wyposażonego apartamentu na 3-4 osoby od 200 do 300 zł.

Wojtal powiedziała, że co roku bardzo dużym powodzeniem cieszy się miejska impreza sylwestrowa w Muszli Koncertowej.

850 zł trzeba było zapłacić za czterodniowy pobyt z balem sylwestrowym w jednym z ośrodków spa w Pobierowie. "Pobyty te cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ofertę zaczynamy sprzedawać już we wrześniu" - powiedziała Agnieszka Serweryn z tego ośrodka. Dodała, że trzy czwarte gości to Polacy. "Kilka osób z głębi kraju odwołało w swoje przyjazdy ze względu na trudne warunki pogodowe, ale te wolne miejsca sprzedamy jako last minute" - wyjaśniła.

Wójt gminy Rewal Robert Skraburski powiedział PAP, że od kilku lat obserwuje rosnące zainteresowanie pobytami nie tylko w dużych ośrodkach, ale też małych pensjonatach na terenie gminy. "Cieszy nas, że nasze małe miejscowości od kilku lat w okresie Świąt i sylwestra żyją. Walczymy o każdego turystę, otwarte są kawiarnie i restauracje, a ceny niższe niż w lecie" - dodał.

Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszą się imprezy sylwestrowe na promach pełnomorskich cumujących w Świnoujściu i wypływających na krótko w morze. Ceny za dwudniowy pobyt na promie, kabinę i bal sylwestrowy to 400-600 zł za osobę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane