Czytasz dzięki

Symboliczna przecena na Wall Street

opublikowano: 11-06-2019, 22:08

Po udanym otwarciu i wzrostowej pierwszej fazie wydawało się, że wtorkowa sesja znów będzie toczyła się pod dyktando strony popytowej.

 Niestety, w raz z upływającymi godzinami, nastroje na Wall Street ulegały pogorszeniu, a trzy główne indeksy zeszły w czerwone rejony, oddając wcześniejsze zyski. Przecena spółek z sektora przemysłowego skutecznie rywalizowała z inwestorami, którzy chceli kupować akcje pod spekulacje i nadzieje związane ze złagodzeniem napięć w handlu (kompromis z Meksykiem) oraz obniżką stóp przez Rezerwę Federlaną.

NYSE, Wall Street
Zobacz więcej

NYSE, Wall Street fot. Bloomberg

Z danych makro jakie trafiły we wtorek na rynek warto wspomnieć przede wszystkim o wskaźniku cen producentów. Ich wzrost o 0,1 proc. w ujęciu meisiecznym i o 1,8 proc. licząc rok do roku okazał się niższy niż oczekiwali ekonomiści. 

Spadki w segmencie spółek przemysłowych napędzane były przeceną akcji United Tech i Raytheon, po tym jak prezydent Donald Trump niejednoznacznie odniósł się do planowanego połączenia o wartości 121 mld USD, mając obawy o wynikające z tego problemy z konkurencją na rynku.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,05 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 spadł o 0,03 proc. zaś technologiczny Nasdaq tracił 0,01 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane