Syn Janukowycza w rok podwoił wielomilionową fortunę

DI, PAP
opublikowano: 28-03-2013, 21:58

Starszy syn prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, Ołeksandr, podwoił w ciągu roku swą fortunę, która obecnie wynosi niemal 200 mln dolarów - wynika z ratingu najbogatszych ludzi na Ukrainie opublikowanego w ukraińskim magazynie "Fokus".

Magazyn ukaże się w piątek.

39-letni Ołeksandr Janukowycz, który działa w branży budowlanej i bankowej, ma majątek o wartości 196,5 mln dolarów.

Ten stomatolog z wykształcenia, przez długi czas szerzej nieznany, wszedł do klubu milionerów z republik poradzieckich, gdy jego ojciec został głową państwa - pisze agencja AFP.

Według magazynu "Fokus" najbogatszym człowiekiem na Ukrainie pozostaje Rinat Achmetow - potentat metalurgiczny i właściciel klubu piłkarskiego "Szachtar Donieck"; jego majątek to niemal 17 mld dolarów.

Daleko w tyle pozostają kolejni najbogatsi: Ihor Kołomojski – także z branży metalurgicznej – i jego partner Hennadij Boholubow, których stan posiadania wynosi po 3,65 mld dolarów.

Prezydencki syn, który awansował na tej liście na miejsce 76. i nigdy nie rozmawia z prasą, jest uważany za centralną postać w potężnym klanie polityczno-finansowym budowanym wokół głowy państwa i nazywanym "Rodziną" - pisze AFP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu