Czytasz dzięki

Syndyk sprzedaje okazyjnie w sieci

Marcin Butkiewicz
opublikowano: 15-11-2006, 00:00

W internecie można dziś kupować i sprzedawać różne usługi i towary. Skwapliwie korzystają z tego także syndycy.

Upadłość i egzekucja nie kojarzą się na ogół dobrze. Mogą być jednak także sposobnością do okazyjnego nabycia licytowanych rzeczy. Rozwój internetu sprzyja możliwości wyszukiwania takich ofert.

Serwisem prezentującym od niedawna takie informacje jest www.panoramaokazji.pl. Prowadzi go firma Mikrotech. Atutem jest znaczna liczba ofert i wyspecjalizowana wyszukiwarka. Oferty są posegregowane według ogłaszających, branż i województw. Ułatwia to poruszanie się po stronie.

Kolejnym serwisem internetowym jest www.syndyk.pl prowadzony przez firmę Portal Bankrut. Prezentuje się tam głównie oferty i informacje związane z postępowaniem upadłościowym. Zamieszczono też bazy danych ułatwiające poruszanie się po serwisie. Strona pozwala na przykład przeglądać specjalistyczne bazy danych z należnościami pochodzącymi z upadłości, akcjami czy prawami niematerialnymi. Nawigację umożliwiają także wyszukiwarki.

O wiele skromniejszą liczbę ogłoszeń o licytacjach przedmiotów w postępowaniu upadłościowym znaleźć można na www.syndyk.pop.pl prowadzonej przez syndyków. Obecnie przeważają tam jednak oferty z jednego miasta — Wrocławia.

Marcin Butkiewicz, autor „Komentarza do prawa zamówień publicznych”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Butkiewicz

Polecane