Synerga.fund rezygnuje z blockchain na rzecz gier

opublikowano: 19-02-2019, 11:07

Synerga.fund, która w marcu 2018 r. ogłosiła strategię związaną z technologią blockchain, ponownie zmienia przedmiot działalności i będzie inwestowała branżę gier komputerowych.

„Emitent dostrzega bardzo wysoki potencjał rozwoju tego sektora oraz będzie mógł wykorzystać kompetencje i know-how głównych akcjonariuszy, którzy posiadają duże doświadczenie w tej branży. Przeprowadzili oni z sukcesem połączenie notowanej na rynku akcji GPW NewConnect spółki Laser-Med (obecnie One More Level) ze spółką One More Level, która zajmuje się produkcją gier komputerowych na PS4, Xbox One oraz na PC” – czytamy w komunikacie spółki.

Zarząd przekonuje, że kolejna decyzja o zmianie przedmiotu działalności ma uzasadnienie biznesowe, finansowe oraz organizacyjne. 

- Segment technologii blockchain nie spełnił pokładanych w nim nadziei i obecnie nie widzimy możliwości dalszego rozwoju tej działalności, ponieważ jest ona niezwykle kapitałochłonna. Chcemy rozwijać się w obszarze inwestycji w produkcję gier komputerowych, bowiem ten sektor notuje bardzo dynamiczny wzrost – mówi Tomasz Wykurz, prezes spółki.

Przypomnijmy, że maju 2017 r. spółka opublikowała strategię na lata 2017-2021, która zakładała, że stanie się podmiotem inwestującym w projekty, które mogą osiągnąć ponadprzeciętny zysk w niedalekiej przyszłości, a potrzebują wsparcia merytorycznego i biznesowego. W marcu 2018 r. zmieniła przedmiot działalności i miała sie koncentrowac na technologii blockchain.

Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r. Debiutowała na małym parkiecie jako MW Tenis – szkoła tenisa. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane