Synthos w dół po rekordowych wynikach

Kamil Zatoński
opublikowano: 01-09-2011, 09:42

 W II kwartale producent kauczuku zanotował 38 proc. wzrost przychodów do 1,34 mld zł, 96 proc. poprawę zysku operacyjnego do 267 mln zł i 121 proc. wzrost zysku netto do 225,5 mln zł.

- Marża brutto na sprzedaży wyniosła około 23 proc. i jest na najwyższym poziomie od kilku kwartałów. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, iż do produkcji w II kw. Synthos używał wcześniej zakupionego butadienu - zwraca uwagę Monika Kalwasińska, analityczka DM PKO BP.

Co ciekawe, inwestorzy przyjęli rezultaty spółki dość chłodno: w czwartek o godz. 9.17 kurs Synthosu spadał o 4,1 proc. do 4,98 zł.

Być może na decyzję inwestorów wpływ miało to, że spółka nie pobiła już oczekiwań analityków. Zysk netto i przychody były niemal dokładnie zgodne z konsensusuem według PAP, a zysk operacyjny o 11 proc. niższy.

Po I półroczu czysty zysk sięga 403,3 mln zł i jest dwukrotnie wyższy, niż przed rokiem. Przychody przekroczyły 2,5 mld zł (+40 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu