Szaleństwo na akcjach Glencore

opublikowano: 05-10-2015, 08:27

W poniedziałek akcje Glencore, giganta rynku towarowego, drożały nawet o 72 proc. na giełdzie w Hongkongu. W Londynie ich kurs rósł o 20 proc.

Inwestorzy rzucili się na przecenione niedawno akcje Glencore po tym, jak The Telegraph napisał iż spółka jest gotowa rozważyć oferty przejęcia. Zastrzegł, że jej zarząd nie przypuszcza, aby ktoś obecnie był gotów zapłacić „uczciwą cenę” biorąc pod uwagę warunki rynkowe. Krążą  jednak także pogłoski, że Glencore analizuje możliwość sprzedaży niektórych aktywów. Mówi się, że fundusze inwestycyjne państw, emerytalne czy inne domy handlowe mogą być zainteresowane przejęciem rolniczego biznesu Glencore.

Notowania akcji Glencore w Hongkongu w piątek i poniedziałek
Zobacz więcej

Notowania akcji Glencore w Hongkongu w piątek i poniedziałek

Akcje Glencore drożały w poniedziałek na giełdzie w Hongkongu nawet o 72 proc. To największa  jednodniowa zwyżka ich kursu od debiutu w maju 2011 roku, pisze The Financial Times. Na giełdzie w Londynie akcje Glencore drożały na początku sesji o 20 proc.

Tydzień temu rozpoczął się rollercoaster notowań Glencore. W poniedziałek analitycy Investec wystraszyli rynek informując, że jeśli ceny surowców będą nadal spadać, cały kapitał podstawowy Glencore może zostać „wymazany”. Kurs spółki spadł wówczas o 29,4 proc. na giełdzie w Londynie. Od początku roku wartość rynkowa Glencore na giełdzie w Londynie spadła o 66,3 proc., najmocniej wśród spółek z FTSE 100. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, ft.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu