Szanghaj zaostrza restrykcje od 24 listopada

Bloomberg, MD
opublikowano: 22-11-2022, 15:26
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Władze Szanghaju ogłosiły, że od 24 listopada osoby przyjeżdżające do miasta będą musiały przez pięć dni od przybycia trzymać się z daleka od miejsc publicznych, informuje Bloomberg.

Osoby, które przyjadą do jednego z głównych ośrodków finansowo-przemysłowych Chin nie będą mogły przez pierwsze pięć dni pobytu pojawiać się m.in. restauracjach, pubach, centrach handlowych, supermarketach, a także miejscach zbiorowej rozrywki. Będą także poddawane kilkukrotnie testom na obecność COVID-19 podczas pięciodniowej „kwarantanny”.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg przypomina, że w poniedziałek wykryto w Chinach 27307 przypadków zarażeń COVID-19, czyli niewiele mniej niż wynosił rekord z kwietnia, kiedy w Szanghaju doszło do nagłego pogorszenia sytuacji epidemicznej.

Obecnie epicentrum zarażeń jest ośrodek przemysłowy Guangzhou (Kanton). W poniedziałek w Szanghaju wykryto 39 przypadków zarażeń COVID-19. Wszystkie dotyczyły osób na kwarantannie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane