Szansa dla niesłyszących studentów

DI
opublikowano: 10-07-2012, 00:00

EDUKACJA

Jedyna tego typu inicjatywa w kraju — Akademia Morska w Szczecinie wykształci niesłyszących informatyków. Do 13 lipca kandydaci na studia mogą składać dokumenty na kierunek zamawiany Informatyka na Akademii Morskiej w Szczecinie.

Kolejny nabór we wrześniu. Inicjatywa cieszy się poparciem Polskiego Związku Głuchych. Studenci kierunku Informatyka będą korzystać z przywilejów kierunku zamawianego (m.in. stypendia 1000 zł, staże, kontakt z pracodawcami) a w przypadku studentów niesłyszących — także z pomocy tłumacza migowego oraz innych form wsparcia.

Technopark Pomerania, który podpisuje umowę o współpracy z Akademią Morską, wesprze uczelnię m.in. w transferze i komercjalizacji wiedzy oraz współpracy z biznesem.

Dzięki temu studenci poznają informatykę także od strony praktycznej, m.in. poprzez praktyki, staże, tworzenie prac dyplomowych we współpracy z firmami czy uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez praktyków biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu