Szansa na zyski z turystyki

opublikowano: 09-04-2018, 22:00

Branża hotelarska w Polsce stabilnie rośnie.

To dobra wiadomość dla właścicieli hoteli lub pensjonatów i osób, które planują taką inwestycję. GUS podaje, że w 2017 r. z usług obiektów z co najmniej dziesięcioma miejscami noclegowymi skorzystało 32 mln turystów, czyli o 1,9 mln więcej niż w 2016 r. W minionym roku wzrosła także o 5,7 proc., do 83,9 mln, liczba udzielonych noclegów W 2017 r. o 39,3 proc. wzrosło wykorzystanie miejsc noclegowych, a pokoi w obiektach hotelowych o 48,9 proc. Większe zainteresowanie noclegami w Polsce spowodowanejest tym, że coraz więcej rodaków postanawia spędzać urlopy w kraju.

Duży wpływ na to mają sytuacja geopolityczna w popularnych niegdyś kierunkach turystycznych i zagrożenia terrorystyczne w zachodniej Europie. Bezpieczeństwo Polski coraz częściej doceniają również zagraniczni turyści, którzy chętnie przyjeżdżają do nas wypocząć. Spośród 83,9 mln noclegów udzielonych w 2017 r. aż 16,7 mln wynajmowali przedstawiciele innych państw. W porównaniu z 2016 r. nastąpił wzrost o 7,2 proc. Największą popularnością wśród turystów z zagranicy cieszą się pokoje w obiektach hotelowych — 12,1 mln udzielonych noclegów. Wzrost w branży hotelarskiej to dobra wiadomość dla tych, którzy marzą o własnym hotelu lub pensjonacie wypoczynkowym. — Wybór miejsca jest najważniejszym czynnikiem, który ma wpływ na popularność i obłożenie obiektu. Warto więc na wstępie sprawdzić walory turystyczne okolicy. Największym zainteresowaniem cieszą się kurorty nad morzem i w górach, które co roku przyciągają wielu wczasowiczów, a także miasta z bogatą historią — radzi Agata Polińska z serwisu Otodom.pl. Potwierdzają to dane GUS: najwięcej noclegów, bo aż 14,1 mln, udzielono w 2017 r. w województwie zachodniopomorskim. Na drugim miejscu z wynikiem 13,2 mln znalazło się województwo małopolskie. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu