Szczecin inwestuje w nowy stadion

AR
opublikowano: 02-07-2018, 15:12

Samorząd stolicy woj. zachodniopomorskiego planuje wydać 272 mln zł na rozbudowę stadionu piłkarskiego. Wkrótce ogłosi przetarg na wykonawcę.

„Milowy krok w stronę nowoczesnego piłkarskiego kompleksu wykonany” – informuje Urząd Miasta w Szczecinie. 

Wizualizacja nowego stadionu miejskiego w Szczecinie
Zobacz więcej

Wizualizacja nowego stadionu miejskiego w Szczecinie Fot. www.stadion.szczecin.pl

Urzędnicy zakończyli w czerwcu przygotowanie dokumentów do ogłoszenia przetargu. Jest to pierwsze postępowanie dotyczące wyboru wykonawcy tej inwestycji 

– Zgodnie z przepisami dzień, w którym dokumenty trafiły do Europejskiego Dziennika Zamówień Publicznych (w tym przypadku 29 czerwca br.), traktuje się jako początek procedury przetargowej. Świadczy o tym choćby fakt, ze przetarg ma trwać 40 dni, a jego końcowa data (tj. 9 sierpnia br.) liczona jest właśnie od 29.06.2018 r. Niemniej jednak nie mamy wpływu na to, kiedy EDZP przetworzy i opublikuje dokumentację – wyjaśnia „Pulsowi Biznesu” Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta.

Wykonawcy będą mogli zgłaszać oferty do 9 sierpnia. 

Na terenach, na których obecnie znajduje się stary stadion miejski, samorząd ma w planach budowę Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży. Istniejący obiekt, czyli Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, zostanie przebudowany i rozbudowany. Powstaną, m.in., nowe boiska piłkarskie i infrastruktura. 

– Choć oficjalnie w nazwie zadania użyto sformułowań typu „przebudowa”, „rozbudowa” to w praktyce będzie to całkowicie nowy obiekt – dodaje Dariusz Sadowski. 

Szacunkowy koszt inwestycji to 272 mln zł. 

– Zgodnie z deklaracjami z Ministerstwa Sportu i Turystyki, miasto Szczecin otrzyma 27-30 mln dofinansowania, ale liczymy na więcej, łącznie na 80 mln zł. Wniosek w tej sprawie już złożyliśmy do Ministerstwa – informuje Dariusz Sadowski.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu