Szef Facebooka skupuje domy sąsiadów

AD, Bloomberg
14-10-2013, 12:44

Założyciel i prezes Facebooka, miliarder Mark Zuckerberg zakupił właśnie ostatnie wolne domy w swoim sąsiedztwie, bo dowiedział się, że jego nazwisko ma być wabikiem dla nowych klientów dewelopera.

Chciał zapewnić sobie w ten sposób prywatność - dowiedziała się agencja Bloomberg.

Brama wjazdowa do domu Marca Zuckerberga w Palo Alto (FOT. Bloomberg)
Zobacz więcej

Brama wjazdowa do domu Marca Zuckerberga w Palo Alto (FOT. Bloomberg)

Nie wiadomo ile dokładnie Zuckerberg zapłacił teraz za 4 nowe domy w Palo Alto niedaleko swojego, ale wiadomo, że na podobne zakupy wydał w ciągu ostatnich 10 miesięcy łącznie 30 mln USD. Wśród nich był również dom w San Francisco kupiony przez niego na wiosnę za 10 mln USD i odrestaurowany za 1,6 mln USD.

Palo Alto to miasto uchodzące za główne miejsce osiedleń prezesów z Krzemowej Doliny.  To tutaj mieszka m.in. prezes Google Larry Page i tu mieszkał śp. prezes Apple Steve Jobs. Tamtejszy dom Zuckerberga uchodzi jednak za przejaw skromności założyciela Facebooka, bo wcale nie znajduje się w najdroższej części miasta. Szef najpopularniejszego portalu społeczenościowego świata zapłacił za niego w 2011 r. 7 mln USD.

Majątek najmłodszego wśród 100 najbogatszych ludzi świata Marka Zuckerberga jest przez Bloomberg szacowany aktualnie na na 24 mld USD. Według wyliczeń tej agencji wzrósł w ostatnich dniach o 29 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Szef Facebooka skupuje domy sąsiadów