Szef Golman Sachs zafundował sobie nowy dom

Lloyd C. Blankfein, dyrektor generalny banku Goldman Sachs kupił dom z siedmioma sypialniami w nowojorskim Hamptons, który wcześniej wyceniany był na bagatela… 32,5 mln USD, informuje Bloomberg powołując się na osoby związane z transakcją.

58 letni menedżer nabył prawo do nieruchomości na Ocean Road w Bridgehampton w ostatnich tygodniach, a transakcja nie została upubliczniona. Nie jest też znana prawdziwa cena zakupu, wiadomo jedynie, że dom poprzednio oferowany był, według serwisu Zillow.com, za 32,5 mln USD.

Rezydencja przy Ocean Road w Bridgehampton
Zobacz więcej

Rezydencja przy Ocean Road w Bridgehampton

Co ciekawe, w spisie nieruchomości prowadzonym przez LexisNexis, jako właściciel obiektu figuruje „Fein Blank”. Nieruchomość sprzedawało małżeństwo Matthew Mallow (generalny doradca w funduszu BlackRock) i Ellen Chesler (senior fellow w Roosevelt Institute).

Nieruchomość usytuowana jest na posesji o powierzchni 7,4 akrów, posiada 7 sypialni i 8 tys. stóp kwadratowych powierzchni, basen, kort tenisowy i sporo wolnego miejsca na dalszą zabudowę.

Wynagrodzenie Blankfeina spadło w 2011 r. do 12,4 mln USD, i obejmowało 3 mln USD bonusu gotówkowego, 7 mln USD w akcjach specjalnych, 2 mln pensji i 449,6 tys. USD innych benefitów. Tymczasem w roku 2006 zarobił on 54 mln a rok później 68,5 mln USD.

W listopadzie Blankfein otrzymał 5,93 mln USD poprzez wykonanie 10-letniej opcji i sprzedaż akcji. Według czwartkowej wyceny w jego portfelu pozostają jeszcze akcje Goldman Sachs o wartości 209 mln USD.

Rezydencję i jej otoczenie można zobaczyć TUTAJ>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Szef Golman Sachs zafundował sobie nowy dom