Szef IBM: inflacja może spowodować pewien chaos

Tadeusz Stasiuk, CNBC
opublikowano: 16-11-2021, 10:51

Arvind Krishna, dyrektor generalny koncernu IBM uważa, że wysoka inflacja może wprowadzić pewien chaos na rynki, co może skutkować jakimiś zakłóceniami. Nie od razy, ale takie ryzyko istnieje.

Biuro IBM w Nowym Jorku
Biuro IBM w Nowym Jorku
Tdorante10/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Zawsze martwię się o inflację, ale obecnie trudno określić i ocenić czy, i w jaki sposób, wpływać ona będzie na biznes w 2022 r. Wydaje się jednak, że może prowadzić do pewnych perturbacji i zakłóceń – powiedział Krishna.

W opinii jednego z liderów sektora technologicznego, czynnikiem ryzyka jest też nie do końca rozwiązana sprawa z pandemią koronawirusa, a nowe warianty i nowe przypadki infekcji mogą doprowadzić do spowolnienia gospodarczego.

Cały czas mamy nad sobą pandemię. Pojawienie się nowych wariantów, gorszych niż delta, będzie przeszkadzać działalności gospodarczej i może spowodować tymczasowe, ale nie trwałe spowolnienie – wyjaśnił szef IBM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane