Szef Ripple: na ICO najlepiej zarabiają prawnicy

opublikowano: 16-03-2018, 08:24
aktualizacja: 16-03-2018, 08:25

Brad Garlinghouse, prezes Ripple, jednej z najważniejszych spółek rynku kryptowalut uważa, że największymi wygranymi ofert ICO są prawnicy.

ICO to oferty łączące cechy pierwotnych ofert publicznych akcji i crowdfundingu. Firmy szukające pieniędzy na realizację projektów sprzedają w ramach ICO tokeny. W przeciwieństwie do IPO nie są one jednak akcjami. Kupujący liczą natomiast na wzrost ich wartości jeśli projekt, który wspierają, okaże się sukcesem biznesowym.

Brad Garlinghouse
Zobacz więcej

Brad Garlinghouse fot. Bloomberg

Podczas wystąpienia w Singapurze Garlinghouse powiedział, że namawiał emitentów tokenów, aby odłożyli część pozyskanych pieniędzy, bo mogą być pozwani jeśli okaże się, że wartość ich cyfrowej waluty nie wzrośnie. Zwrócił uwagę, że takie przypadki już się zdarzały.

- Przedsiębiorcy muszą mieć otwarte szeroko oczy. Zwycięzcami będą prawnicy, bo pomagają emitować tokeny i będą pomagać ci bronić się w przyszłości – powiedział prezes Ripple. – Czasami lepiej skupić się na rozwiązaniu realnych problemów realnych konsumentów i nie martwić się utrzymywaniem infrastruktury potrzebnej do emisji tokenów, wejściem na giełdy i wszystkim co się z tym wiąże – dodał.

Bitcoin.com informował, że 46 proc. ofert ICO przeprowadzonych w ubiegłym roku zakończyło się fiaskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu