Szejnfeld rusza na drugą krucjatę

Jarosław Królak Jarosław Królak
06-02-2009, 06:29

Deregulacja i dereglamentacja – te dwa hasła wypisał na sztandarze wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld. Chce wyciąć tyle koncesji i zezwoleń, ile się da.

Adam Szejnfeld kończy prace analityczne nad tzw. projektem dereglamentacji i deregulacji działalności gospodarczej. Chodzi o likwidację wszelkich barier, które w czasie kryzysu mogą blokować działalność firm.

- Chciałem, aby stosowny projekt był gotowy jeszcze w pierwszym kwartale tego roku, lecz z uwagi na skomplikowaną materię, z którą musimy się zmierzyć, myślę, że przedstawimy go w drugim kwartale. Pospiech nie jest tu wskazany. Ważniejsze jest solidne przygotowanie odważnych zmian – informuje Adam Szejnfeld.

Wiceminister zapewnia, że będzie starał się wyciąć możliwie najwięcej koncesji, zezwoleń i licencji. Spodziewa się jednak silnego oporu biurokracji.

Poprosił organizacje biznesowe o podpowiedź, co powinno trafić pod nóż. Co mu doradziły?

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak Jarosław Królak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szejnfeld rusza na drugą krucjatę