Szklana droga do Europy

  • DI
opublikowano: 17-12-2021, 00:11
aktualizacja: 08-02-2022, 13:42

Wszechstronna i precyzyjna obróbka szkła, którą umożliwia nowoczesny park maszynowy BK Glass, zapewnia firmie partnerów wśród europejskich liderów na rynku meblarskim i AGD.

Spółka BK Glass powstała w 2010 r. Oferuje kompleksowe usługi związane z obróbką szkła. W BK Glass obróbce poddawane są różne rodzaje tego tworzywa, począwszy od zwykłego szkła float, a skończywszy na lustrach i szkle barwionym. Firma ma dwie hale produkcyjne w Tarnobrzegu, gdzie zatrudnionych jest ponad 50 osób.

– Dysponujemy nowoczesnym, zautomatyzowanym parkiem maszynowym, który umożliwia precyzyjną obróbkę szkła wykorzystywanego w przemyśle meblarskim, AGD, budowlanym oraz energii odnawialnej – szkło do paneli fotowoltaicznych – mówi Dariusz Czop, prezes zarządu BK Glass.

Partnerzy biznesowi cenią przedsiębiorstwo przede wszystkim za profesjonalizm i wysoką jakość produktów i usług, która jest gwarantowana dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii i oparta na wiedzy i doświadczeniu. Dodatkowo BK Glass współpracuje ze specjalistycznym laboratorium optyczno-chemicznym w celu zwiększenia efektywności wyrobów oraz stosowanych rozwiązań technologicznych.

– Klient zawsze jest dla nas najważniejszy. To właśnie klienci wyznaczają drogę rozwoju naszej firmy – dodaje Dariusz Czop.

Co jeszcze znajduje się na liście priorytetów dla BK Glass? Zdecydowanie pracownicy i ich bezpieczeństwo.

– Staramy się, aby nasi pracownicy ciągle podnosili swoje kwalifikacje i zdobywali nowe, przydatne w pracy umiejętności. Ze względu na specyfikę produkcji bardzo duży nacisk kładziemy na szkolenia z zakresu BHP oraz bezpieczeństwo pracowników – podkreśla Dariusz Czop.

BK Glass stara się ponadto ograniczać wpływ swojej działalności na środowisko naturalne. Firma kładzie duży nacisk na samowystarczalność energetyczną. W 2021 r. rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na dachach hal produkcyjnych oraz na przylegających do firmy terenach.

– Mamy nadzieję, że uda nam się zakończyć ten projekt do końca 2023 r. Naszym głównym celem jest 80-procentowa redukcja śladu węglowego wytwarzanego przez naszą firmę i chcemy ten cel osiągnąć do 2030 r. – informuje Dariusz Czop.

Inne, mniej spektakularne działania to m.in. wymiana spalinowych wózków widłowych na elektryczne, własna oczyszczalnia wody wykorzystywanej w procesie produkcyjnym (obieg zamknięty) oraz wykorzystywanie ciepła uzyskanego w procesie hartowania do ogrzewania hal produkcyjnych i biurowca.

W przyszłości właściciele spółki planują budowę kolejnych hal produkcyjnych i rozbudowę parku maszynowego o nowoczesne urządzenia do automatycznej obróbki szkła. Pozwoli to na powiększenie mocy produkcyjnej przedsiębiorstwa, umożliwi rozszerzenie oferty produktowej i ekspansję na rynki europejskie.

– Pandemia COVID-19 była dla nas dodatkowym bodźcem, aby skupić się na rozszerzeniu naszego portfolio klientów o nowe firmy działające poza terenem Polski. Będziemy się rozwijali w tym kierunku – zapowiada Dariusz Czop.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane