Szklana droga do Europy
aktualizacja: 08-02-2022, 13:42
Wszechstronna i precyzyjna obróbka szkła, którą umożliwia nowoczesny park maszynowy BK Glass, zapewnia firmie partnerów wśród europejskich liderów na rynku meblarskim i AGD.
Spółka BK Glass powstała w 2010 r. Oferuje kompleksowe usługi związane z obróbką szkła. W BK Glass obróbce poddawane są różne rodzaje tego tworzywa, począwszy od zwykłego szkła float, a skończywszy na lustrach i szkle barwionym. Firma ma dwie hale produkcyjne w Tarnobrzegu, gdzie zatrudnionych jest ponad 50 osób.
– Dysponujemy nowoczesnym, zautomatyzowanym parkiem maszynowym, który umożliwia precyzyjną obróbkę szkła wykorzystywanego w przemyśle meblarskim, AGD, budowlanym oraz energii odnawialnej – szkło do paneli fotowoltaicznych – mówi Dariusz Czop, prezes zarządu BK Glass.
Partnerzy biznesowi cenią przedsiębiorstwo przede wszystkim za profesjonalizm i wysoką jakość produktów i usług, która jest gwarantowana dzięki stosowaniu innowacyjnych technologii i oparta na wiedzy i doświadczeniu. Dodatkowo BK Glass współpracuje ze specjalistycznym laboratorium optyczno-chemicznym w celu zwiększenia efektywności wyrobów oraz stosowanych rozwiązań technologicznych.
– Klient zawsze jest dla nas najważniejszy. To właśnie klienci wyznaczają drogę rozwoju naszej firmy – dodaje Dariusz Czop.
Co jeszcze znajduje się na liście priorytetów dla BK Glass? Zdecydowanie pracownicy i ich bezpieczeństwo.
– Staramy się, aby nasi pracownicy ciągle podnosili swoje kwalifikacje i zdobywali nowe, przydatne w pracy umiejętności. Ze względu na specyfikę produkcji bardzo duży nacisk kładziemy na szkolenia z zakresu BHP oraz bezpieczeństwo pracowników – podkreśla Dariusz Czop.
BK Glass stara się ponadto ograniczać wpływ swojej działalności na środowisko naturalne. Firma kładzie duży nacisk na samowystarczalność energetyczną. W 2021 r. rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na dachach hal produkcyjnych oraz na przylegających do firmy terenach.
– Mamy nadzieję, że uda nam się zakończyć ten projekt do końca 2023 r. Naszym głównym celem jest 80-procentowa redukcja śladu węglowego wytwarzanego przez naszą firmę i chcemy ten cel osiągnąć do 2030 r. – informuje Dariusz Czop.
Inne, mniej spektakularne działania to m.in. wymiana spalinowych wózków widłowych na elektryczne, własna oczyszczalnia wody wykorzystywanej w procesie produkcyjnym (obieg zamknięty) oraz wykorzystywanie ciepła uzyskanego w procesie hartowania do ogrzewania hal produkcyjnych i biurowca.
W przyszłości właściciele spółki planują budowę kolejnych hal produkcyjnych i rozbudowę parku maszynowego o nowoczesne urządzenia do automatycznej obróbki szkła. Pozwoli to na powiększenie mocy produkcyjnej przedsiębiorstwa, umożliwi rozszerzenie oferty produktowej i ekspansję na rynki europejskie.
– Pandemia COVID-19 była dla nas dodatkowym bodźcem, aby skupić się na rozszerzeniu naszego portfolio klientów o nowe firmy działające poza terenem Polski. Będziemy się rozwijali w tym kierunku – zapowiada Dariusz Czop.
© ℗