Szkoleniowy pomysł na biznes

DCZ
opublikowano: 17-08-2007, 00:00

Franczyza, znany sposób prowadzenia biznesu, pojawia się u nas jako sposób na działalność szkoleniową.

Franczyza, znany sposób prowadzenia biznesu, pojawia się u nas jako sposób na działalność szkoleniową.

Sandler Sales Institute (SSI) wprowadza na polski rynek sprawdzony w Stanach Zjednoczonych system franczyzowy. Sieć firm ma oferować szkolenia z zakresu budo- wania modelu sprzedaży. Przedstawiciel SSI w Polsce — firma szkoleniowa House of Skills — zamierza rozwinąć ten system nie tylko w naszym kraju, ale także w Europie Środkowej i Wschodniej. W Polsce w ciągu czterech lat zamierza udzielić do 40 licencji dla przedsiębiorców z poszczególnych województw (od 1 do 6 licencji na województwo, zależnie od możliwości rynku).

Ze wsparciem

— Franczyzobiorca nie musi mieć doświadczenia w pracy trenerskiej, ale powinien mieć doświadczenie w dziedzinie sprzedaży i w pracy nad rozwojem zespołu, np. jako skuteczny sprzedawca lub menedżer sprzedaży. Szukamy osób, które lubią pracować z ludźmi, interesują się sprzedażą, dobrze pracują w grupie, ale cenią sobie również niezależność, która jest związana z rozwijaniem własnego biznesu — informuje Dariusz Milczarek, partner zarządzający Sandler Sales Institute.

Współpraca franczyzowa opiera się na jasnych zasadach, stałym kontakcie i wsparciu udzielanym przez SSI. Franczyzobiorcy otrzymają licencje na prowadzenie regionalnego oddziału, zostaną przygotowani do prowadzenia działalności nie tylko sprzedażowej, ale również szkoleniowej.

W pierwszych krokach w biznesie pomoże im zespół ekspertów, m.in. poprzez trening wstępny, nielimitowany coaching w siedzibie firmy i indywidualny coaching telefoniczny. Otrzymają też wsparcie marketingowe, dostęp do cyfrowej biblioteki materiałów szkoleniowych i możliwość udziału w konferencjach.

Dojrzałość po 5 latach

Osoba, która chce zostać franczyzobiorcą firmy szkole-niowej, powinna się liczyć z koniecznością zainwestowania 150 tys. zł. Opłata licencyjna w pierwszym roku działalności wynosi 120 tys. zł. Przewidywany okres osiągnięcia pełnej gotowości do prowadzenia szkoleń to około pięciu miesięcy.

Szacuje się, że okres zwrotu z inwestycji w założenie własnego biznesu wynosi półtora roku. Firma prowadzona na zasadzie franczyzy pełną dojrzałość biznesową uzyska, zdaniem specjalistów z House of Skills, po pięciu latach, osiągając około 70 tys. zł rocznego zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu