Szmajdziński: Będziemy pracować z PO nad nową ustawą medialną

PAP
03-12-2008, 12:27

Kluby Lewicy i PO przystąpią wspólnie do  prac nad nową ustawą medialną - to wynik środowego, przedpołudniowego spotkania wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego (Lewica) z szefem klubu PO  Zbigniewem Chlebowskim.

"Rozpoczynamy prace nad ustawą medialną. Naszym zamiarem jest, aby była to ustawa wspólna, dobrze przygotowana i możliwa do akceptacji" - powiedział w środę dziennikarzom w Sejmie Szmajdziński.

Wykluczył przy tym możliwość zawarcia z PO koalicji parlamentarnej, o czym w środę rano w "Sygnałach Dnia" mówił marszałek Sejmu Bronisław Komorowski.

Według niego, Platforma może nie mieć innego wyjścia, jeśli prezydent Lech Kaczyński będzie w dalszym ciągu wetował ustawy koalicji PO-PSL i rządu Donalda Tuska.

"Nic takiego nie ma, zresztą przed chwilą premier powiedział, że nic takiego nie będzie, że będą poszukiwali porozumienia w ważnych sprawach i tyle. Premier nie przewiduje takiej koalicji" - podkreślił wicemarszałek.

Premier Donald Tusk zadeklarował w środę, że jest gotów "układać się z klubami opozycyjnymi w prawie każdej ustawy, bez wyjątku". Zastrzegł jednak, że nie ma żadnych "szczególnych planów" wobec SLD. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Polityka / Szmajdziński: Będziemy pracować z PO nad nową ustawą medialną