Szpital idzie na GPW

Kamil Zatoński
22-06-2005, 00:00

Wrocławska spółka EMC Instytut Medyczny dostała zielone światło dla emisji akcji. Zebrane pieniądze pójdą na przejęcia kolejnych szpitali.

Giełdowa branża medyczna już wkrótce powiększy się o kolejnego przedstawiciela. Do Swissmedu, ubiegłorocznego debiutanta, ma szansę dołączyć EMC Instytut Medyczny (IM), właściciel trzech szpitali i czterech przychodni na Dolnym Śląsku. Na wczorajszym posiedzeniu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) zaakceptowała prospekt emisyjny spółki.

W ofercie publicznej znajdzie się blisko 1,5 mln nowych akcji. Nowi akcjonariusze obejmą więc 27 proc. kapitału zakładowego. Jarosław Leszczyszyn, wiceprezes EMC IM, nie chce ujawnić wielkości kapitału, na którego pozyskanie liczy zarząd spółki.

— Szczegóły podamy być może już w przyszłym tygodniu, kiedy zapadnie decyzja o terminie oferty. Rozważamy przeprowadzenie sprzedaży akcji jeszcze w lipcu — mówi Jarosław Leszczyszyn.

Wiadomo, że emisja ma sfinansować przejęcia kolejnych szpitali.

EMC IM powstał w listopadzie 2004 r. z połączenia dwóch spółek: EuroMediCare Instytut Medyczny i EuroMediCare Serwis. W lutym tego roku, po objęciu 52 proc. udziałów w Lubmedzie, EMC IM stał się grupą kapitałową, w skład której wchodzą trzy szpitale i cztery przychodnie. Głównym udziałowcem spółki jest Piotr Gerber, kontrolujący 76 proc. akcji.

Wrocławska spółka jest już 29. dopuszczoną w tym roku do publicznego obrotu. W najbliższych dniach KPWiG może w trybie obiegowym dopuścić akcje czterech kolejnych emitentów. W tym gronie są m.in. Enea i Elektrownia Kozienice.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Szpital idzie na GPW