Szpital obok szpitala

AZA
opublikowano: 26-01-2010, 13:20

Dawniej budowy szpitali się ślimaczyły, dziś stawia się je w dwa lata. Rezultatem jest wysyp inwestycji tego typu.

Najwięcej nowych lecznic powstaje dziś w Warszawie. W połowie ubiegłego roku otwarto prywatny szpital firmy Medicover w Wilanowie i Carolina Medical Center na Mokotowie. W maju ubiegłego roku działalność rozpoczął również Szpital Mazovia. W tym roku ruszy budowa dwóch nowych prywatnych placówek. To jednak nie koniec, bo rozpoczyna się modernizacja starych szpitali.

Prywatny specjalistyczny szpital Carolina Medical Center powstał w 2009 r. Niedawno placówka przyjęła pierwszych pacjentów. Nowa siedziba Carolina Medical Center zajmuje sześć kondygnacji w budynku przy ulicy Pory 78 w Warszawie. Prace nad uruchomieniem kliniki trwały kilka lat. Wynik? Specjalistyczny szpital ortopedyczny to jedna z najlepiej wyposażonych placówek tego typu w Polsce i Europie. Znajduje się tu m.in. nowoczesne Centrum Diagnostyki Obrazowej i Funkcjonalnej. Już wkrótce rozpocznie się również całodobowy dyżur ortopedyczny.

W ubiegłym roku działalność rozpoczął także Szpital Medicover w Wilanowie. Placówka ma m.in. odziały ginekologiczny, położniczy, pediatryczny i chirurgiczny. Tymczasem Mazovia to pierwszy w Polsce prywatny szpital i przychodnia o profilu urologiczno — ginekologicznym.

W tym roku w Warszawie powstanie również prywatny szpital na Mokotowie. To inwestycja spółki Platinum Hospitals, której prezesem jest Wiesław Kaczmarek, a w radzie nadzorczej zasiada Marek Stefański. Modernizacja i rozbudowa budynku pochłonie 115 do 120 mln zł.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w dwóch etapach. Spółka zapewnia, że budowa ruszy w kwietniu. Firma wystąpiła już o pozwolenie na budowę.

Gdy jedni budują nowe placówki, inni modernizują stare. Obecnie trwa rozbudowa istniejących szpitali, m.in. przy ul. Inflanckiej, Żelaznej i Madalińskiego. W tym ostatnim do 2011 r. ma powstać Centrum Zdrowia Rodziny z 60 miejscami. Do tego czasu zostanie oddany również nowy budynek w szpitala położniczego Św. Zofii. Dzięki temu placówce przybędzie 45 łóżek.

Carolina Medical Center w Warszawie
Carolina Medical Center w Warszawie
None
None
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane