Sztuczna inteligencja na rynku pracy

  • Materiał zewnętrzny
opublikowano: 09-01-2023, 10:43
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

SKN HRview działające na UE w Poznaniu zaprasza na wykład otwarty Why employers need to think of Artificial Intelligence as an employee.

Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o sztucznej inteligencji? Może jesteś ciekawy jak wygląda z nią rozmowa rekrutacyjna? Podobno idealny pracownik to taki, który potrafi znajdować przyjemność w zdobywaniu nowej wiedzy i umiejętności. Podejmij wyzwanie i dołącz do studentów, którzy pojawią się już 13 stycznia na wykładzie otwartym i warsztatach.

Sztuczna inteligencja to technologia, która uzupełnia i rozszerza ludzkie możliwości, częściowo uwalniając członków organizacji od rutynowej pracy i pozwalając im skupić się na bardziej znaczących, wartościowych i satysfakcjonujących wyzwaniach. Wbrew stereotypowym opiniom sztuczna inteligencja może stworzyć więcej miejsc pracy niż wyeliminować, zarówno w krótkim, jak i długim okresie. Istnieje jednak pilna potrzeba zmiany mentalności zarówno pracodawców, jak i pracowników, co wiąże się z koncepcją sztucznej inteligencji jako pracownika.

Wykład otwarty będzie teoretyczną bazą do warsztatu. Jest nim projekt, w którym przeprowadzamy rozmowę rekrutacyjną z Jimem Link’iem, który wcieli się w rolę Blue Wave - sztucznej inteligencji, będącej kandydatem na stanowisko w stworzonej przez SKN firmie. Każdy z uczestników na tydzień przed wydarzeniem otrzyma ofertę pracy oraz opis firmy, do której aplikuje Blue Wave.

Osoby, które wezmą udział w dyskusji, wcielą się w rolę rekruterów, natomiast Jim Link - Blue Wave- kandydata. Moderatorka będzie odpowiedzialna za właściwy przebieg rozmowy: zaczynając od „small talk’u” z kandydatem, przechodząc do pytań od rekruterów i kończąc na podsumowaniu, w którym dowiemy się czy Blue Wave zostaje zatrudniony.

Cała rozmowa będzie podzielona na dwie główne części: My buddy - Blue Wave i My AI’s buddy-Blue Wave. Pierwsza część skupi się na „miękkich” umiejętnościach kandydata - jego zaangażowanie, kreatywność, nastawienie na współpracę, postrzeganie pracy, chęć pomocy innym pracownikom. Druga część będzie bardziej techniczna. Rozmawiać będziemy o projektach, w których Blue Wave będzie mógł działać, o jego systemie, bezpieczeństwie, czy nawet konserwacji.

Jim Link jest członkiem zarządu ds. zasobów ludzkich w Society for Human Resource Management (SHRM). Z ponad 315 000 członkami na całym świecie, SHRM jest największym stowarzyszeniem zawodowym z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na świecie i wiodącym głosem w sprawach związanych z pracownikami i miejscem pracy. Był związany zawodowo z General Electric, Pillsbury Company, Porsche Cars i Randstad. Jako członek zarządu ds. zasobów ludzkich w Randstad North America kierował globalnym zespołem 150 specjalistów z zakresu HR. Pełnił także role przywódcze jako wolontariusz w kilku organizacjach, w tym w Radzie Fundacji SHRM, Radzie Doradczej ds. Kapitału Ludzkiego przy Atlanta Federal Reserve Bank oraz Human Resources Leadership Forum. Obecnie oprócz swojego zaangażowania na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, pełni rolę wykładowcy Executive MBA kampusie Azji i Pacyfiku Uniwersytetu Liège (Belgia) w Tajpej na Tajwanie.

Podstawowe informacje o wykładzie:

Temat: Wykład otwarty: Why employers need to think of Artificial Intelligence as an "employee"?

Czas: 13.01.2023, 11:30 - 13:00

Miejsce: CEUE 4.1, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Prelegent: Jim Link, w ramach projektu Executives in Residence we współpracy z SKN HRview

Po wykładzie otwartym w godzinach 14:00 - 15:30 zapraszamy na rozmowę „Blue Wave’s interview” - featuring Jim Link as AI applying for a job.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane