Sztuczna inteligencja zorganizuje konferencję

opublikowano: 11-06-2018, 18:14
aktualizacja: 11-06-2018, 18:15

Spółka Hotel Application otrzymała 1,2 mln zł inwestycji z funduszu Kvarko. Pieniądze chce przeznaczyć na opracowanie bazującej na sztucznej inteligencji aplikacji do organizacji eventów dla branży hotelowej.

Rynek ooprogramowania do zarządzania konferencjami w ubiegłym roku osiągnął wartość 6,9 mld USD, a wierząc szacunkom, do 2023 r. może wzrosnąć do 2,5 mld USD („Global event management software market”, Mordor Intelligence, 2018). W Stanach Zjednoczonych, jak wskazuje raport „Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce 2016” Convention Bureau, rocznie realizowanych jest 1,8 mln wydarzeń konferencyjnych, a uczestniczy w nich w sumie blisko 205 mln osób. W Polsce natomiast, na co wskazują dane za 2015 r., rocznie może być organizowanych ponad 40 tys. spotkań z 7 mln uczestników.  

Adrian Czyczerski, Paweł WIelgus (od lewej)
ARC

Przytaczane przez spółkę Meeting Application analizy wykazują ponadto, że 71 proc. konferencji jest organizowanych w hotelach. I właśnie korzystając z tej tendencji firma chce budować swój nowy biznes. Meeting Application pozyskała pieniądze od funduszu venture capital Kvarko  na rozwój projektu budowy narzędzia, które bazując na sztucznej inteligencji przejmie część procesów związanych z zarządzaniem komunikacją eventową hoteli. Będzie przy tym korzystać z doświadczeń zdobytych przy tworzeniu podobnego rozwiązania dla biznesu, z którego, jak podaje, skorzystały m.in. Coca-Cola, Reebok, Samsung, Bayer, DHL, Shell, Credit-Agricole.  Za realizację nowego projektu odpowiadać będzie specjalnie w tym celu wydzielona spółka Hotel Application.

Fundusz Kvarko został utworzony z pula 30 mln zł, z czego 24 mln zł pochodziło z programu BRIdge Alfa Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Dokapitalizował już spółki: SatRevolution, QNA Technology, Biovetika, DEBN, Farm Innovations, DSA. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane