Sztuka w przystępnej cenie

  • Ewa Bednarz
opublikowano: 11-10-2013, 00:00

Na sobotniej aukcji będzie można licytować ponad 350 rysunków, grafik, fotografii i akwarel. Ceny zaczynają się od 300 zł.

W krakowskim Nautilusie znajdą coś dla siebie zarówno bibliofile, którzy zamiłowanie do dawnych ksiąg przenieśli na ryciny, jak i ich kolekcjonerzy. Ceny nie odstraszają.

Zobacz więcej

Na 400 zł wyceniono np. barwny druk autorstwa niezwykle popularnej w latach 20. i 30. Zofii Stryjeńskiej (FOT. ARC)

Na 400 zł wyceniono np. barwny druk autorstwa niezwykle popularnej w latach 20. i 30. Zofii Stryjeńskiej, która tak bardzo chciała kontynuować studia artystyczne w monachijskiej ASP, niedostępnej wówczas dla kobiet, że dostała się na nią w męskim ubraniu jako Tadeusz Grzymała.

Niekonwencjonalna była też w swojej twórczości, mimo że czerpała przede wszystkim z tradycji folklorystycznych. Jej zdecydowana kreska i dobór barw przyciągają uwagę do dziś.

Podobnie jak „Kompozycja” Jonasza Sterna, ale tę będzie można licytować od 6 tys. zł. Do kupienia będzie także sporo grafik Władysława Jahla, ucznia Józefa Pankiewicza i absolwenta paryskiej Académie de la Grande Chaumiere.

Ceny zaczynają się od 500 zł. Na tyle wyceniono np. rzadką akwafortę „Don Quichotte” z 1951 r. (zestaw 18 innych licytowany będzie od 3 tys. zł). Będą również linoryty Jerzego Hulewicza i Jerzego Panków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sztuka w przystępnej cenie