Szturm ekonomistów

  • PAP
opublikowano: 07-02-2020, 06:56

Już ponad jedna czwarta szefów dużych firm ma dyplom uczelni ekonomicznej. Najczęściej SGH, pisze piątkowa" Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita" informuje, że co 13. prezes dużej firmy w Polsce ma dyplom Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, która po raz drugi otwiera ranking gazety dot. wyższych uczelni będących kuźniami liderów biznesu. "Jak wynika z dziesiątej edycji analizy, która teraz objęła 600 przedsiębiorstw z Listy 2000 +Rzeczpospolitej+, odsetek szefów-absolwentów SGH wzrósł w ciągu minionego roku z 7,5 do prawie 7,7 proc." - pisze gazeta.

Jak podaje "Rz", tym samym czołowa uczelnia ekonomiczna w Polsce zwiększyła swoją przewagę nad drugą w rankingu Politechniką Warszawską, która do połowy obecnej dekady była liderem zestawienia.

Gazeta zwraca uwagę, że odsetek prezesów z dyplomem PW wynosi obecnie 5,8 proc., czyli prawie dwukrotnie mniej niż w 2010 r. "Jest to część trendu, na który już od kilku lat zwracali uwagę łowcy menedżerskich głów i eksperci zarządzania, przewidując, że wraz z wymianą pokoleniową na czele firm będzie się zwiększał udział szefów-absolwentów uczelni ekonomicznych. Co prawda nadal najwięcej, bo 38,1 proc., prezesów ma dyplom politechniki, lecz z roku na rok ten odsetek maleje" - informuje "Rz".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane