Czytasz dzięki

Szwajcarska armia w kwarantannie

opublikowano: 03-03-2020, 14:01

Po tym jak jeden z żołnierzy okazał się nosicielem koronawirusa szwajcarska armia podjęła zdecydowanie działania, w praktyce poddając się dobrowolnej kwarantannie.

Szwajcarski dziennik 20 Minutes poinformował, że licząca ok. 10 tys. osób armia jest obecnie praktycznie w kwarantannie. Odwołano wszystkie imprezy z udziałem publiczności. Spotkania oficerów wyższej rangi odbywają się w trybie wideokonferencji. Do połowy marca odwołano możliwość składania odwiedzin w wojsku. Armia posunęła się nawet do tego, że wskazała żołnierzom sposób spania we współdzielonych pomieszczeniach. Mają leżeć tak, aby w pobliżu nóg jednego znajdowała się głowa drugiego, co zmniejsza ryzyko zarażenia.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

To wszystko jest skutkiem wykrycia w kantonie Berno koronawirusa u jednego z żołnierzy, który wrócił z podróży do włoskiego Mediolanu. Został on poddany ścisłej kwarantannie, tak samo jak trzech żołnierzy, którzy dzielili z nim pokój. Kwarantanną objęto również wszystkie osoby, które miały kontakt z zarażonym żołnierzem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.chf

Polecane