Szwedo prawnie za Farfała

ANP, PAP
opublikowano: 02-10-2009, 00:00

Wszystko jasne. Na Woronicza mamy zmianę warty. To przełom po trwającym kilka tygodni konflikcie.

Wszystko jasne. Na Woronicza mamy zmianę warty. To przełom po trwającym kilka tygodni konflikcie.

Spór o władzę w publicznej telewizji (TVP) dobiega końca. Wczoraj z rejestru władz spółki sąd wykreślił p.o. prezesa Piotra Farfała oraz trzech zawieszonych prezesów i wiceprezesów: Andrzeja Urbańskiego, Sławomira Siwka i Marcina Bochenka. W skład nowego zarządu wszedł Bogusław Szwedo jako p. o. prezesa i Małgorzata Wiślicka-Hińcza. Do rejestru wpisano też nową radę nadzorczą TVP. Wcześniej z członkostwa w radach mediów publicznych zrezygnowało dwoje profesorów, których zniesmaczył spór o władzę w TVP.

— Od początku wiedziałem, że to ja jestem prezesem — komentuje Bogusław Szwedo.

Nie chce jednak mówić o planowanych decyzjach.

Konflikt w telewizji rozpoczął się w momencie wyboru przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nowej rady nadzorczej TVP. Piotr Farfał i Lech Haydukiewicz, członek KRRiT, nie uznali tej decyzji, bo ich zdaniem radę wybrano ze złamaniem regulaminu prac KRRiT, przez co działa nielegalnie. Obaj nie uznali też nowego zarządu.

Przed decyzją sądu zarówno Piotr Farfał, jak i Bogusław Szwedo (urzędował w siedzibie KRRiT) wydawali uchwały, których nawzajem nie uznawali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP, PAP

Polecane