Szwedzi chcą przejąć na własność BSC Drukarnię Opakowań

opublikowano: 23-01-2020, 09:29

Spółki z grupy AR Packaging ogłosiły wezwanie do sprzedaży akcji notowanej na GPW spółki z Poznania. Oferują po 40,38 zł. Chcą skupić wszystkie papiery.

Wzywającymi są należący do grupy AR Packaging szwedzki A&R Carton, jeden z większych producentów opakowań kartonowych w Europie oraz jego spółka zależna Colorpack GmbH. Za akcje BSC Drukarni Opakowań oferują po 40,38 zł. Chcą zwiększyć udział w akcjonariacie tej spółki z obecnych 60,82 proc. do 100 proc.

Cena, jak zaznaczono w komunikacie, jest o 7 proc. wyższa, od średniej ceny ważonej tych akcji z ostatnich sześciu miesięcy. Dzisiaj papiery kosztują jednak już 46,1 zł.

– W ciągu ostatniego roku giełdowy kurs BSC Drukarni Opakowań wzrósł o ponad 55 proc. i jest obecnie na najwyższych historycznie poziomach – mówi cytowany w komunikacie prezes AR Packaging i A&R Carton Harald Schulz.

W jego opinii sprzedaż w wezwaniu może być dobrą okazją dla mniejszościowych akcjonariuszy do zrealizowania zysków z inwestycji. 

– Przejęcie BSC Drukarnia Opakowań wpisuje się w strategię rozwoju grupy AR Packaging. To poprzez akwizycje i rozwój organiczny wyrosła ona na wiodącego globalnego producenta opakowań w wybranych segmentach rynku – dodaje menedżer.

Grupa AR Packaging sfinalizowała w ostatnich dniach przejęcie niemieckiej firmy rlc packaging group, do której – poprzez Colorpack GmbH – należy 36,7 proc. akcji poznańskiego producenta opakowań. Szwedzi zawarli też umowy zakupu spółek posiadających łącznie 24,13 proc. akcji spółki z GPW. Chodzi o papiery należące do jej menedżerów Janusza Schwark i Arkadiusza Czysz. Właśnie dzięki tym transakcjom AR Packaging kontroluje już BSC Drukarnię Opakowań w 60,82 proc.

W przypadku osiągnięcia w wezwania progu przynajmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów na WZ BSC Drukarni Opakowań, AR Packaging nie wyklucza przeprowadzenia przymusowego wykupu akcji należących do akcjonariuszy mniejszościowych.

Zapisy na sprzedaż akcji w wezwaniu przyjmowane będą od 12 lutego do 12 marca br. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu i doradcą finansowym jest Santander Biuro Maklerskie. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane