Czytasz dzięki

Szwedzka korona najsłabsza od dekady

opublikowano: 06-05-2019, 13:01

Szwedzka korona słabnie wobec euro w związku z powrotem obaw dotyczących wojny handlowej, a także dalszego osłabienia skandynawskiej gospodarki.

Szwedzka korona jest najbardziej słabnącą w tym roku walutą wśród gospodarek G10. Oprócz niepewności wywołanej przez niespodziewaną zmianę tonu administracji USA w sprawie przebiegu negocjacji handlowych z Chinami, walucie Szwecji szkodzi także wiadomość o spadku wskaźnika aktywności krajowego biznesu do najniższej wartości od 2016 roku.

Notowania EUR/SEK od lipca 2009 r.
Zobacz więcej

Notowania EUR/SEK od lipca 2009 r.

- Zgiełk wojny handlowej zwiększa ryzyko dalszego karania korony w krótkim terminie – powiedział Roberto Cobo Garcia, szef strategii walut G-10 w Grupo BBVA. – Jednak dopóki nie nastąpi bezpośrednia konfrontacja między Chinami i USA oraz nie dojdzie do znaczącego skoku globalnej awersji do ryzyka, obecna wycena wraz z technicznymi poziomami i wyprzedaniem sugerują ograniczoną przestrzeń słabnięcia szwedzkiej waluty – dodał. 

Szwedzka korona osłabła o 0,4 proc. do 10,7321 za euro i jest najsłabsza od lipca 2009 roku. Od początku roku straciła już ponad 5 proc. wartości wobec euro i ponad 8 proc. wobec dolara.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane