Szybciej i skuteczniej

RÓŻA THUN europosłanka Platformy Obywatelskiej
opublikowano: 13-03-2013, 00:00

Róża Thun o zakupach w sieci

Parlament Europejski zrobił krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa zakupów w sieci i przyjął dwa instrumenty prawne, dotyczące szybkiego, skutecznego i niedrogiego rozwiązywania sporów w zakupach online w całej UE. Dyrektywa zapewni funkcjonowanie pozasądowego rozwiązywania sporów w wypadku problemów z towarem czy usługą w ciągu 90 dni (postępowanie sądowe trwa średnio 500 dni), za darmo bądź za symboliczną opłatą. Rozporządzenie zaś stworzy platformę internetową, która umożliwi konsumentom rozwiązanie sporu z przedsiębiorcą we własnym języku.

Dyrektywa i rozporządzenie po ogłoszeniu wejdą w życie już w maju. Od tego czasu państwa członkowskie będą miały dwa lata na wdrożenie dyrektywy. Realnie zatem od roku 2015 zwiększy się w Unii Europejskiej handel transgraniczny, co stworzy nowe możliwości dla przedsiębiorców i pobudzi wzrost gospodarczy. Pozwoli tym samym na korzystanie w pełni z potencjału, jaki oferuje im unijny wspólny rynek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RÓŻA THUN europosłanka Platformy Obywatelskiej

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu