Tajemniczy wzrost KableHolding

Dariusz Karolak
opublikowano: 29-11-2001, 00:00

Wygląda na to, że mamy nowy przykład nierównego dostępu do informacji. Tym razem sprawa dotyczy KabliHolding, które w tajemniczy sposób silnie urosły na fixingu dyskontując informację, na którą innni uczestnicy nie mogli zareagować z prostego powodu, że ukazała się po zamknięciu sesji. Informacja dotyczy zgody UOKiK na nabycie przez KFK akcji KabliHolding od Elektrimu i można się domyślać, że miała znaczący wpływ na obserwowane od 2 dni silne wzrosty warszawskiego holdingu. Od połowy IX Kable znajdują się w średnioterminowej hossie. Wysokie zamknięcie pomogło przełamać spadkowy ciąg oscylatorów.

Nie można jednak zapominać o tym, że zasięg podwójnego dna ukształtowanego w okresie VII-X, 4,8 został zrealizowany. Niewielki jest także potencjał wzrostowy w stosunku do sygnalizowanej w mediach ceny za pakiet Elektrimu. Jeżeli dodać, że długoterminowa linia bessy na wykresie wolumenowym znajduje się na 5 zł, a zamknięcie zbiega się przełamaną 1,5-miesięczną linią wzrostów, to okaże się, że krótkoterminowa atrakcyjność inwestycyjna Kabli jest niska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Tajemniczy wzrost KableHolding