Czytasz dzięki

Tak inwestują zamożni

Piotr Gozdowski
opublikowano: 08-12-2014, 00:00

Firma KPMG przebadała aktywność inwestycyjną osób o ponadprzeciętnych zarobkach, czyli przekraczających 7,1 tys. zł miesięcznie.

Większość z nich inwestuje samodzielnie i najczęściej w nieruchomości. Następne w kolejności są akcje, w których lokuje kapitał co trzecia zamożna osoba (a więc o dochodach 10-20 tys. zł miesięcznie) i co czwarta bogata (powyżej 20 tys. dochodów miesięcznie). Niezależnie od poziomu dochodów kilkanaście procent osób inwestuje w biznes, czyli wspiera działalność firm i start-upów, a dopiero na czwartym miejscu są obligacje, które, w zależności od stopnia zamożności, wybiera od 5 do 13 proc. badanych. Na kolejnych miejscach znajdują się takie produkty inwestycyjne, jak dzieła sztuki, alkohole, metale szlachetne i instrumenty pochodne. Najpopularniejsze inwestycje pośrednie to fundusze akcji oraz obligacji. Na trzecim miejscu znalazły się nieruchomości, a na czwarte wspięły się instrumenty pochodne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Gozdowski

Polecane