Tak wypłacisz euro z bankomatu

opublikowano: 07-05-2013, 11:36

Za kilka dni w Warszawie z 220 bankomatów Euronetu będzie można wypłacać euro. Po wakacjach 600 takich maszyn stanie w całym kraju. Kantorowcy mają problem.

Kantorowcy mają problem, bo dotąd konkurowali z kantorami internetowymi, a teraz konkurencja pojawi się im tuż pod bokiem. Euronet będzie instalować swoje euromaty w newralgicznych miejscach, gdzie zapotrzebowanie na walutę jest największe, a więc w centrach handlowych, przy dworcach, lotniskach. Możliwe, że horrendalne kursy obowiązujące w niektórych kantorach zejdą nieco w dół. Euronet twierdzi, że będzie stosować jeden kurs we wszystkich urządzeniach, a punktem odniesienia do ustalania cen będzie rynek międzybankowy. Operator nie mówi jaką marże będzie do niej doliczać, ale zapowiada, że kurs w jego bankomatach będzie konkurencyjny wobec kantorów.
Euro będzie można wypłacać wyłącznie kartami krajowymi, wydanymi do rachunków złotowych. Waluty nie wypłacimy więc  ani kartami wydanymi do rachunków eurowych, ani kartami zagranicznymi. Najniższa kwota wypłaty to 50 euro, najwyższa to 2 tys. EUR, czyli 40 banknotów.
Zobacz na filmie jak wypłacić euro z bankomatów Euronetu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: eugeniusz twaróg

Polecane